AzQAC-ın əməkdaşları Türk Qızılayın nümayəndələri ilə birgə 11 nömrəli internat məktəbinə ziyarət ediblər
Əsas səhifə / XƏBƏRLƏR / AzQAC-ın əməkdaşları Türk Qızılayın nümayəndələri ilə birgə 11 nömrəli internat məktəbinə ziyarət ediblər
15 mart 2025-ci il tarixində “Dünya Kimsəsizlər Günü” ilə əlaqədar Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyəti (AzQAC) və Türk Qızılayın birgə dəstəyi ilə Bakı şəhəri, Bilgəh qəsəbəsində yerləşən 11 nömrəli inteqrasiya təlimli internat məktəbinə ziyarət təşkil edilib.
Tədbir çərçivəsində iki aksiya – qida yardımı  geyim yardımı proqramları həyata keçirilib. Ümumilikdə 300-dan çox uşağa yardım paylanılıb.
Yardım kampaniyasında AzQAC-ın icraçı katibinin müavini Elşən Səlimzadə, Türk Qızılayın Azərbaycandakı nümayəndəsi Hüseyin Çıtak, Sabunçu rayon bölməsinin sədri Kərimov İlham, İnformasiya və İctimai Əlaqələr Şöbəsinin müdiri Afaq Hüseynzadə və könüllülər iştirak ediblər.
Məktəbin direktoru Gülnarə Abdullayeva AzQAC və Türk Qızılayın göstərdiyi diqqət və qayğıya görə minnətdarlığını bildirib.
Sonda xatirə şəkli çəkilib.